Nyebar sarta dips, kawas Pate atah ieu kalawan olives jeung tomat sun-garing, nu sababaraha kadaharan pangalusna pikeun foodist atah keur gaduh sabudeureun. Pates bisa nyebarkeun on Crackers flax , crusts pizza atah, breads atah, atawa dipaké salaku dip keur veggies seger. Ieu salawasna hade ka gaduh hal kawas ieu fridge. Siki Sunflower ngadamel hébat, base creamy tapi anjeun bisa ngagantikeun séjén kacangan soaked atawa siki ogé.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup siki sunflower
- 4 tomat sundried
- 1/4 olives cup kalamata
- 1/4 bel cabe beureum
- 1 séndok héjo bawang, atawa bawang beureum
- 1 séndok Basil seger
- 1 séndok peterseli seger
- 1 séndok
- nama shoyu
- bawang bodas 1 cengkeh
- 1 séndok
- ragi gizi , pilihan
- 1 séndok minyak zaitun tiis-dipencet
- 1 séndok jeruk nipis seger
Kumaha Jieun Éta
- Soak siki sunflower dina cai salila sahenteuna 2 jam atanapi nepi ka sapeuting dina kulkas.
- Soak tomat sundried di cai nutupan pikeun 30 menit.
- Galur siki jeung tomat sarta nambahan aranjeunna ka processor dahareun jeung bahan sésana. Nyampur nepi ka rata, kira-kira 30 detik.
- Nyimpen dina wadahna airtight di fridge nepi ka 5 poé.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 86 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 40 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |