Basil rasa ieu nikmat homemade pizza adonan, anu bisa dijieun dina mesin roti dina siklus adonan, atawa dinya bisa kneaded ku leungeun. Adonan pizza Ieu alus kalayan naon anjeun milih pikeun toppings.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2/3 cangkir cai (lukewarm)
- 2 sendok minyak zaitun
- 2 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 3/4 séndok téh uyah
- Gula 1 séndok
- 1 séndok Basil (daun garing)
- 1 séndok ragi (aktif garing)
Kumaha Jieun Éta
Nempatkeun kabéh bahan dina mesin roti dina urutan dianjurkeun ku produsén mesin roti Anjeun. Pilih siklus adonan.
Hurungkeun adonan kaluar tina mesin roti. Gulung kaluar pikeun nyocogkeun ka pizza pan. Panutup enteng sareng bungkus plastik sarta ngantep sésana pikeun 10 menit. Luhur kalayan saos pizza na toppings tina pilihan Anjeun.
Panggang dina 400 ° oven salila 15 nepi ka 20 menit, dugi kulit anu nicely browned.
Sangkan ku leungeun: haneut caina mun ngeunaan 100 nepi 110 °.
Ngaleyurkeun kapang dina cai kalayan gula. Ngagabungkeun campuran kapang jeung bahan sésana dina mangkok dugi adonan aya alusna dikombinasikeun; ngahurungkeun kaluar onto permukaan floured na knead nepi ka rata tur elastis, 8 nepi ka 10 menit. Gajih teras nahan dina mangkok; nutupan kalayan anduk sarta ngantep naek dina tempat haneut salila kira 1 jam, dugi dua kali. Hurungkeun kaluar tina mangkok jeung nuluykeun jadi luhur.
Anjeun bisa ogé kawas
Gampang tur Meaty dituang Pizza
Bir na Basil Pizza Adonan Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 86 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 178 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |