Pikeun rasa kiduleun wates, tahu ieu marinated dina Méksiko spiced cilantro sarta kapur marinade lajeng grilled on barbecue outdoor Anjeun. Ganda resep, tur nambahkeun veggies na skewers awi sangkan kabobs tahu, atanapi, potong tahu kana slabs kandel sarta nempatkeun eta katuhu dina grill dina.
Pernah grilled tahu saméméh? Pariksa tips tahu grilling ieu .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 block teguh atawa tahu tambahan-teguh, ogé neken
- 1 séndok minyak zaitun
- jus jeruk 1/4 cangkir
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 2 sendok seger dicincang cilantro
- 2 teaspoons cabe bubuk
- 1/4 séndok rawit cabé
- Uyah jeung cabé, secukupnya
- skewers awi: pilihan
Kumaha Jieun Éta
Kahiji, nyiapkeun tahu Anjeun. Paling tahu baris secukupnya pangalusna lamun mencet eta mimitina lantaran tahu téh kawas bolu a - beuki cai maneh gently mencet kaluar ti eta, anu marinade langkung nikmat eta bisa soak nepi! Teu yakin cara ngalakukeun pencét tahu leres? Tempo ieu gampang pituduh hambalan-demi-hambalan: Kumaha mun mencet tahu.
- Nyiksikan teh tahu kana 4 slabs kandel. Atawa, rendang kana batu tur teundeun dina skewers awi.
- Whisk bahan babarengan sésana tur nambahkeun tahu, palapis ogé. Hayu deui marinate dina kulkas salila sahenteuna dua jam, sarta nepi ka sapeuting.
- Preheat hiji grill outdoor keur panas sedeng. Minyak ngilu teh enteng.
- Teundeun tahu atawa awi skewers dina grill jeung masak dugi enteng browned on sagala sisi, basting kalana kalawan marinade tambahan.
Langkung tahu resep
Leuwih resep vegetarian
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 200 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 130 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 14 g |