Dina pulas metot sarta merenah, didieu aya dua inuman anu dijieun ku opat bahan anu sarua. Nu milih buka jeung bakal gumantung kana upami Anjeun keur pilari basa kuat atanapi salah kalawan leuwih ti hiji fokus kana ramuan na jeruk.
Resep cocktail reuwas téh kahiji, sarta ilaharna ieu nyaéta panggero pikeun Rum Betawi. Ieu condong jadi leuwih flavorful, sanajan lamun boga Rum favorit nu geus euyeub di rasa, abdi ajak anjeun nganggo éta.
Lamun datang ka bahan sejenna, abdi kacida nganjurkeun seger squeezed jus jeruk. bahan Ieu tulang tonggong tina inuman anu brings sagalana babarengan jeung eta pasangan nicely jeung caraway tina kummel.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 ons
- miras
- 1/2 ounce kummel
- 1/2 ounce
- jus jeruk
- 1 dash
- pimento dram
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail ngeusi és.
- Ngocok ogé .
- Galur kana chilled kaca cocktail .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 151 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 8 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 6 g |