Hiji resep gampang pikeun coklat super-beueus sarta fudgey brownies fudge vegan, maké tahu minangka replacer endog, nu ogé naon ngajaga aranjeunna super beueus!
Salaku resep vegan, brownies ieu susu bébas, endog-haratis jeung kolesterol-gratis, tur jeung sirop maple gaganti gula, aranjeunna geus ogé refined-gula bébas, nu gede pikeun vegans anu hoyong ulah gula refined. Ngagulung ka handap pikeun resep Brownie beuki vegan nyobian.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3/4 cangkir silken (sunda) tahu
- cai 1/2 gelas
- sirop maple 1/2 cangkir
- 1/2 cangkir bubuk koko
- 2 sdm. minyak sayur
- 1 sdm. vanili
- 1 1/4 cangkir tipung
- Gula 1 cup
- 1/4 TSP. soda kuéh
- 1/4 TSP. uyah
- Pilihan: 1/2 cangkir dicincang walnuts
Kumaha Jieun Éta
- Pra-panas oven jeung 350 derajat sarta enteng gajih hiji baking pan.
- Dina Blénder atawa kadaharan processor, ngolah silken tahu , cai, sirop maple, kakao, minyak na vanili nepi ka rata.
- Dina mangkok badag, gaul babarengan bahan sésana, iwal kacangan.
- Ngagabungkeun bahan garing kalayan bahan baseuh, aduk ogé pikeun ngagabungkeun. Gently melu di walnuts.
- Tuang adonan kana baking pan jeung dipanggang salila kira 40 menit. Dileueut!
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 191 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 170 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |