Ieu dipanggang Perancis fries téh gampang pikeun ngalereskeun, sareng gajih pisan low. Paké seasonings favorit anjeun ka rasa nu fries, atawa ngan saukur Sprinkle aranjeunna kalayan uyah méja atawa uyah laut. Paké Creole atawa Cajun bungbu atawa adun uyah seasoned.
Anjeun oge bisa Tos di strips kentang jeung sababaraha sendok minyak zaitun atawa minyak nabati saméméh baking.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 tiasa nonstick sayur semprot minyak masak
- 4 ka 5 baking kentang badag (cut kana 1/4 strips)
- 1 atanapi 2 sendok bumbu adun (pilihan anjeun)
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 450 F.
- Menyemprot hiji lambar baking kalawan semprot nonstick.
- Tos kentang jeung pilihan bungbu.
- Susun kentang dina loyang sarta Panggang 20 ka 30 menit, péngkolan unggal 10 menit ngarah coklat merata.
- Panggang dugi browned na Crispy.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 71 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 1 mg |
| natrium | 49 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |