A vegetarian na vegan sayur goreng resep béas gancang jeung gampang. nasi goreng kalayan sayuran mangrupa panggampangna tur serbaguna sampurna piring pikeun vegetarian na vegans. Kuring dijieun versi dasar ieu kalayan sayuran I kajadian geus dina leungeun, nu éta bayem, tomat na kacang héjo. Pikeun piring utama, nambahan sababaraha diced tahu pikeun entree vegan, atawa, campur up hiji atawa dua endog jeung ngan nambahan eta ka racikanana! Teu bisa jadi gampang!
Tempo ogé:
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 cengkéh bawang bodas (minced)
- 3 séndok minyak zaitun
- 2 gelas béas asak
- 1 tomat (dicincang)
- 1 badag sakeupeul kangkung (dicincang)
- 1 sakeupeul badag kacang héjo (atawa sayuran séjén tina pilihan anjeun, dicincang)
- kecap 1/4 cangkir
- minyak wijen 1 séndok
- 1/3 séndok téh uyah (uyah laut téh pangalusna)
- 1/2 kapur (juiced)
Kumaha Jieun Éta
- Sautee bawang bodas di minyak zaitun keur 1-2 menit.
- Tambahkeun béas asak sarta aduk nepi ka ngagabungkeun. Nambahkeun bahan sésana, iwal uyah jeung jus jeruk. Ngidinan pikeun masak pikeun 8-10 menit, aduk remen.
- Angkat ti panas sarta aduk di uyah. rusiah kuring keur resep béas hébat vegetarian digoréng téh mun squeeze sababaraha jus jeruk seger kana racikanana ngan méméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 814 |
| total Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1.588 mg |
| karbohidrat | 139 g |
| Serat dietary | 12 g |
| protéin | 21 g |