Ghoraibi anu cookies mentega ti Libanon. Éta henteu amis teuing sabab rasa nu geus saimbang ku almond blanched anu beristirahat di luhur. cookies ieu gampang nyieun na anu sampurna kalawan tea atawa kopi. Aranjeunna tos rengse bodas sarta kadang dilayanan di weddings kusabab warna dina ngagambarkeun purity.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas mentega (softened)
- 1 cup
- gula tipung
- Gula 1 cup
- 4 cangkir sadayana tipung Tujuan
- 2 gelas almond (blanched sarta ngurangan)
- 1 séndok ekstrak almond jelas
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 300 F. Darso mantega dina Pergaulan mangkok keur 5 menit, atawa dugi mengembang. Krim dina gula. Tambahkeun ekstrak almond. Lalaunan nambahkeun dina tipung. Mun anjeun teu boga beurat-tugas stand mixer, Anjeun meureun hoyong gaul dina satengah tina tepung jeung mixer, tuluy sésana jeung séndok a. Anjeun teu hoyong ngaduruk kaluar motor dina mixer leungeun.
- Chill dina kulkas nepi ka hiji jam.
- Gulung kaluar chilled adonan cookie dina permukaan floured. Gulung kana tali nu aya 1 1/2 ka 2 inci kandel.
- Motong diagonally kana wangun inten jeung tempat on cadar cookie ungreased. Teundeun salah almond di puseur unggal cookie.
- Panggang pikeun 12 menit. Dipiceun jeung tiis kana cooling kabaya.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 137 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 20 mg |
| natrium | 31 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |