Dina resep ieu, breasts boneless hayam téh dipanggang dina ranjang tina béas ku, flavorful basajan saos supa . Bawang sup campuran sarta sup condensed sangkan piring basajan tur masihan eta rasa.
Butuh ngan menit nyiapkeun piring nu. Pop eta dina oven jeung anjeun gé boga dinner pinuh dina sajam na 15 menit. Ieu hiji piring unggulan pikeun sapoé sibuk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 boneless payudara hayam halves (kulit dihapus)
- 1 tiasa (10 1/2 ons) krim condensed tina supa sup
- 1 sup tiasa satengah na-satengah atawa susu
- 1 tiasa (4 ons) potongan supa (kalawan cairan)
- 3/4 uncooked cangkir
- béas bodas panjang-sisikian
- bawang bodas bubuk 1/4 séndok
- 1 amplop bawang garing sup campuran (dibagi)
- 1/2 séndok téh garing thyme
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Ngagabungkeun cream tina supa sup kalawan satengah na-satengah. Reserve 1/2 cangkir campuran dina mangkok misah tur sisihkan keur engké.
- Campur campuran sup sésana jeung béas, bubuk bawang bodas jeung satengah tina garing bawang sup campuran (ngeunaan 1/4 cangkir). Campur ogé jeung tuang kana piring baking.
- Teundeun hayam breasts on campuran béas. Ngagabungkeun ditangtayungan 1/2 cangkir campuran sup jeung suung jeung cairan maranéhanana. Tuang leuwih breasts hayam. Sprinkle kalawan sésana campuran garing bawang sup, thyme, sarta kéju Parmesan.
- Panutup pageuh kalayan foil jeung Panggang dina oven preheated salila 1 jam.
- Dipiceun foil jeung neruskeun baking keur 15 nepi ka 20 menit deui, atanapi dugi hayam téh lembut sarta cairanana geus diserep.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1747 |
| total Fat | 106 g |
| jenuh Fat | 42 g |
| jenuh Fat | 37 g |
| kolesterol | 533 mg |
| natrium | 590 mg |
| karbohidrat | 44 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 146 g |