Denok Ieu jahe resep inuman téh variasi dina Afrika jahé bir. Hal ieu refreshing nalika dilayanan chilled kalawan cai sparkling dina cuaca panas, sarta mangrupakeun brew warming dilayanan piping panas dina dinten chilly.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas cai ngagolak
- ½ gelas peeled na grated root jahé seger
- ½ gelas agave nectar
- 1 séndok sakabeh cengkéh
- 2 kayu manis teken
- ¼ jus jeruk cangkir
- ½ gelas jeruk atanapi tangerine jus
- 4 gelas cai disaring
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun jahé, agave, cengkéh, jeung kayu manis dina stainless steel, beling, atawa wadah kaca heatproof.
- Tuang cai nu ngagolak ngaliwatan rempah jeung hayu lungkawing keur sahanteuna hiji jam.
- Tambahkeun jeruk, jeruk, jeung cai disaring; aduk sarta ngidinan campuran diuk pikeun sahanteuna hiji langkung sajam.
- Galur nu brew ngaliwatan cheesecloth atawa tabung pohara rupa, sarta toko dina non-réaktif wadahna (preferably sagelas).
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 60 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 7 mg |
| karbohidrat | 15 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 0 g |