Di Jepang, kabayaki mangrupakeun cara biasa masak lauk, utamana belut (unagi). préparasi nu diperlukeun butterflying, gutting na deboning lauk, lajeng motong nu Gurame kana lembar bisa threaded onto skewers. Potongan lauk anu dipped kana glaze dumasar-kecap amis, disebut sambel kabayaki nu pisan sarupa saos teriyaki. Mangka Gurame anu grilled atanapi broiled, saos anu nyieun hiji exterior Crispy flavorful.
Sanajan saos ieu tradisional na paling sering dilayanan kalayan belut, éta oge nikmat dina salmon, kitu ogé lauk séjénna kayaning lele jeung laut bass. Merlukeun sababaraha bahan sarta saeutik waktos masak, ieu téh mangrupa resep idéal pikeun weeknight sibuk. Tapi oge cukup impressive ngawula ka tamu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- kecap 1/2 cangkir
- 1/2 cangkir mirin (anggur béas amis)
- Gula 1/4 cangkir
Kumaha Jieun Éta
- Tuang kabéh bahan kana panci sarta nempatkeun leuwih sedeng luhur panas.
- Bawa ka kulub a lajeng simmer leuwih panas low pikeun sababaraha menit. Angkat ti panas sarta tiis saméméh ngagunakeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 367 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 7.480 mg |
| karbohidrat | 60 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 13 g |