Campuran rasa dina ieu Iblis urang kumis estu rada pikaresepeun tapi mangrupa potent na taller ti paling "up" inuman (grab maranéhanana leuwih-ukuran gelas cocktail) jeung nu bisa jadi tempat eta ngagaduhan ngaran pikasieuneun na.
Numutkeun AJ Rathburn urang Arwah Good buku, upami anjeun mun skip Grand Marnier pikeun sejen liqueur jeruk kawas Curacao inuman nu bakal lajeng disebut "Curled Iblis urang kumis". Hiji dasar teknis leutik (sanajan dua liqueurs ngahasilkeun rasa rada beda dina inuman nu) tapi hiji catetan penting lamun kantos ngadangu istilah.
Langkung Gin-Dumasar Cocktails
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 ounce Gin
- 1/2 ounce
- Grand Marnier jeruk liqueur
- 1 ounce garing
- vermouth
- 1 ounce vermouth amis
- 1 ounce
- jus jeruk
- 2 dashes
- bitters jeruk
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail ngeusi és.
- Ngocok ogé .
- Galur kana chilled kaca cocktail .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 288 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 16 mg |
| natrium | 212 mg |
| karbohidrat | 26 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 9 g |