Asin sarta pinuh ku rasa, Serrano ham ngajadikeun hiji jelas unggulan jeung amis, juicy honeydew melon. Resep tapa Spanyol Ieu katelah melon con jamon Serrano (melon jeung ham Serrano) nyokot ngeunaan 5 nepi ka 10 menit pikeun nyiapkeun sarta merlukeun henteu masak.
Mun anjeun pondok dina waktos na kudu mawa hiji hal ka potluck atanapi barbecue sobat urang, ieu teh tapa pikeun anjeun! Melon jeung Serrano ham oge mangrupa piring refreshing ngawula di hiji brunch atawa dahar beurang-iraha melons aya dina hiji mangsa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 asak melon (honeydew)
- 12 keureut ham (ipis Serrano)
Kumaha Jieun Éta
- Bilas melon na pat garing. Motong melon dina satengah , piceun sikina sarta motong jauh kulit nu. Potong batu 1 1/2 inci.
- Motong keureut ham dina satengah jeung bungkus unggal kubus melon jeung ham.
- Paké toothpicks nyekel ham di tempat.
- Ngawula ka tiis atanapi dina suhu kamar.
Catetan: Hadé pisan mun éta nyiapkeun ieu di menit panungtungan sabab melon nu bisa waterlog nu pembuatan ham pikeun appetizer melempem. Aranjeunna jadi gampang pikeun nyiapkeun kitu, eta aranjeunna bisa dikocok nepi malah jadi sémah anjeun téh anjog atawa katuhu saméméh transporting aranjeunna ka pihak a.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 12 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 3 mg |
| natrium | 56 mg |
| karbohidrat | 1 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |