A nanas Salsa resep ngeunah jeung cilantro, dicincang wungu jeung héjo bawang, madu, jeung jus jeruk marengan seasonings séjén Ngawula ieu Salsa nanas ngeunah jeung lauk grilled atanapi broiled, hayam, atawa babi.
nanas tawar téh pangalusna pikeun piring, tapi beku atawa canned (lemes) bisa dipaké dina ciwit a.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup nanas (seger, finely dicincang)
- 2 sendok bawang (wungu, finely dicincang ungu)
- 2 sendok bawang beureum (finely dicincang)
- Pilihan: 1 séndok bel cabe (beureum, finely dicincang)
- 1 séndok cilantro (seger, finely dicincang)
- 1 séndok madu
- 1 dash rawit cabe (atawa chipotle)
- Pilihan: 2 teaspoons jalapeno (finely minced)
- 1 1 / 2-2 sendok jus jeruk
- 1/4 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan; panutup jeung refrigerate pikeun sajam atawa leuwih mun nyampur rasa.
- Ngawula kalawan lauk grilled atanapi broiled, hayam, atawa babi.
Anjeun bisa ogé kawas
Bonténg, Kabupatén Banjarnegara, sarta Salsa Tomat
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 70 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 3 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |