Resep ieu populér di wewengkon Castilla-Leon . Batu tina babi nu marinated sapeuting dina campuran lada of paprika, bawang bodas, sarta anggur bodas. Lajeng babi kasebut gancang aduk-gorengan jeung dilayanan kalawan roti jeung / atawa kentang, goreng henteu.
Ieu resep Spanyol pisan gampang nu bisa dijieun salaku "tapa" ngawula grup atawa Tangtu utama pikeun ngalayanan opat urang. piring serbaguna Ieu anu bisa disaluyukeun pikeun nyocogkeun rasa anjeun, lamun teu dahar babi, anjeun bisa ngagantikeun sapi pikeun tepung sarua nikmat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 lbs babi lean (potong 1 inch1 inci)
- 1 sdm. paprika panas
- 2 sdm. paprika amis
- 3 cengkéh bawang bodas (diced pisan leutik atawa nempatkeun ngaliwatan pencét bawang bodas)
- 1 cup anggur bodas
- Ciwit of oregano
- Ciwit uyah
- 1 loaf roti Perancis-gaya jeung / atawa kentang goreng jeung marengan
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun batu tina babi dina mangkok campur kode badag. Sprinkle paprika panas, paprika amis, oregano, sarta bawang bodas leuwih luhur. Campur jeung séndok kai atawa leungeun Anjeun.
- Nambah anggur bodas tur gaul tuntas. Panutup pageuh ku tutup atawa bungkus plastik. Teundeun dina kulkas salila sahenteuna 24 jam.
- Saatos daging geus marinated, nempatkeun 2-3 sendok minyak zaitun di pan frying badag jeung panas dina panas sedeng. Dipiceun daging tina kulkas na tumis di pan. Uyah rasa.
BBQ Métode: Ka masak on barbecue nu, kantun geser batu daging on skewers na grill, Kade ulah overcook.
Ngawula kalawan rustic roti Spanyol atanapi baguette hiji, atanapi kentang goreng .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 456 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 131 mg |
| natrium | 195 mg |
| karbohidrat | 15 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 44 g |