Ieu slow suku cooker turki ngeunah anu gampang dina anggaran sarta pinuh ku rasa. A saos barbecue amis tur haseum kalawan nanas méré éta pulo rasa aheng, sarta cooker slow nyaéta sarupaning mangrupakeun cara nu panggampangna masak aranjeunna.
Ngarasa Luncat pikeun nambahkeun sababaraha bawang héjo dicincang atawa cengkeh minced bawang bodas nepi ka suku turki keur sababaraha rasa tambahan. Bell cabé sakumpulan atawa strips bakal jadi alus ogé.
Aya pisan saeutik prep aub. Ngan nempatkeun suku turki di cooker slow, tuang saos homemade basajan leuwih aranjeunna, sarta mencet tombol. Balik ngeunaan dinten anjeun sarta datangna imah tepung nikmat.
Ngawula ka suku turki ieu kalawan béas, mi, atanapi kentang jeung pilihan Anjeun tina samping sayur pikeun tepung sapopoé satisfying.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 nepi ka 6 suku turki
- uyah halal tur Freshly taneuh cabe hideung
- 1/2 cangkir saos tomat
- 5 sendok cuka cider
- 1 séndok saos Worcestershire
- Gula coklat 4 sendok poék
- 1 séndok cair haseup, pilihan
- 1 bisa (8 ons) ditumbuk nanas, ogé lemes
- 1/2 cangkir dicincang bawang
Kumaha Jieun Éta
- Enteng gajih nu liner crockery tina cooker slow.
- Susun suku turki di cooker slow sarta Sprinkle kalawan uyah jeung cabé.
- Dina mangkok, ngagabungkeun bahan sésana; sendok leuwih suku kalkun jeung giliran suku jaket ogé. Panutup jeung masak di low keur 7 nepi ka 9 jam. Éta bisa jadi ragrag eta lamun asak panjang teuing, jadi ngawitan mariksa aranjeunna keur tenderness sanggeus ngeunaan 7 jam.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 2479 |
| total Fat | 94 g |
| jenuh Fat | 24 g |
| jenuh Fat | 31 g |
| kolesterol | 1.206 mg |
| natrium | 2.244 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 363 g |