Naon sejenna nyaeta aya ngomong iwal éta perdana iga na éta nikmat. Piring anu pangalusna dilayanan ku kéju biru nice atawa asin horseradish .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 5-pound (2.3 kg) nangtung perdana iga manggang
- Pikeun bumbu rub:
- 3 cengkéh bawang bodas (minced)
- 2 sendok (30 ml) mentega (unsalted, suhu kamar lemes)
- 1 sendok (15 ml) minyak zaitun
- 3 séndok (45 ml) Dijon mustard
- 2 sendok (30 ml) uyah laut
- 1 séndok (15 ml) bawang beureum (finely dicincang)
- 1 séndok (15 ml) Daun Rosemary seger (dicincang)
- 1 séndok (15 ml) marjoram seger (dicincang)
- 2 teaspoons (10 ml) cabe hideung (taneuh kasar)
Kumaha Jieun Éta
1. Candak kaluar iga manggang , motong kaleuwihan gajih, sarta ngidinan pikeun nangtung dina suhu kamar 45 menit saméméh grilling.
2. Preheat grill. Ngagabungkeun bahan sésana di mangkok leutik tur tuntas jaket perdana iga manggang jeung campuran sarta mindahkeun kana grill.
3. Cook leuwih panas sedeng langsung salila 2 nepi ka 3 jam. Muterkeun manggang kalana keur malah masak.
4. Sakali manggang kasebut asak (suhu internal tina sahanteuna 145 derajat), piceun tina grill na hayu nangtung pikeun 10 menit saméméh ukiran.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 719 |
| total Fat | 38 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| kolesterol | 264 mg |
| natrium | 2.063 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 83 g |