Robert Burns (atawa Dadan / Bobbie Burns) mangrupa salah sahiji golongan cocktails Palasik ti umur emas tina inuman sawawa. Kalolobaan jalma bakal ngahubungkeun inuman jeung Robert Burns, anu pujangga Skotlandia famed tina 1700 urang. Numutkeun AS Crockett urang "The Old Waldorf-Astoria Bar Book", eta bisa jadi geus dingaranan hiji salesman lisong anu éta anu biasa di bar.
The inuman sorangan mangrupakeun pikaresepeun, canggih campuran éta ngawangun dina kombinasi Scotch-vermouth tina Rob Roy . Ditambah absinthe brings dina rasa kontras nice, sanajan pastikeun tetep aksen ieu dash a, sabab bisa kalayan gampang overpower inuman nu.
Éta tradisi Skotlandia ngagungkeun ultah teh pujangga Burns 'dina 25th Januari unggal taun mangsa naon katelah Burns Peuting. Anjeun bisa maca leuwih lengkep tentang Robert Burns na Burns Peuting dieu: Naon Dupi Burns Peuting?
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 ons Scotch wiski
- 3/4 ounce
- vermouth amis
- dash tina
- bitters jeruk
- dash tina
- absinthe
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail ngeusi és.
- Aduk ogé .
- Galur kana chilled kaca cocktail .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 215 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 12 mg |
| natrium | 158 mg |
| karbohidrat | 1 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 4 g |