Ieu kueh Kentucky gaya jam dijieun kalayan jam blackberry na rempah. Anjeun tiasa nambahkeun kaping atawa kismis ka cake ieu marengan pecans dicincang méré hiji pulas flavorful. Paké frosting krim kéju ka luhur deui lamun nuju craving pikeun sababaraha richness tambahan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas sifted sadaya-Tujuan tipung
- 1 séndok baking soda
- 1/4 séndok téh uyah
- 1 séndok taneuh allspice
- 1 séndok cengkéh taneuh
- 1 séndok taneuh
- kayu manis
- 1 séndok taneuh pala
- 1 cup dicincang pecans
- 1 cup kismis atanapi kaping dicincang, pilihan
- 1 cup mentega, STP
- 1 1/2 cangkir gula
- 3
- endog, keok
- 1 cup jam blackberry
- 1 cup buttermilk
Kumaha Jieun Éta
- Kana mangkok sedeng, ngayak babarengan tipung, soda, uyah, sarta rempah.
- Nunda pecans dicincang jeung kismis atanapi kaping dina mangkok leutik. Ngayak saeutik tina tipung leuwih campuran buah jeung nut; Tos kana jaket.
- Dina mangkok Pergaulan, krim mentega; laun nambahkeun gula jeung ngéléhkeun dugi lampu sarta mengembang.
- Teuing di endog na jam blackberry. Tambahkeun campuran tipung ganti ku buttermilk. Teuing nepi ka rata sanggeus unggal tambahan.
- Melu di kacangan sarta kismis atanapi kaping.
- Tuang kana tilu kue lapis Panci 9 inci sarta Panggang dina 350 F keur 20 nepi ka 25 menit. Nyebarkeun hiji buttercream atawa krim kéju icing antara lapisan tur leuwih cake.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 307 |
| total Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 71 mg |
| natrium | 202 mg |
| karbohidrat | 34 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |