Ieu super-gampang crock vegetarian pot resep - ngan nempatkeun kabéh bahan pikeun lentil gampang ieu sareng sop sayur di cooker slow anjeun dina isuk sarta poho ngeunaan eta nepi ka ahir poé. Lentil sup téh cukup hearty pikeun piring utama, tapi anjeun salawasna bisa nambahkeun veggies tambahan sangkan eta malah leuwih keusikan.
Pribadi, Kuring learning to lentils cinta poé ieu. Aranjeunna super mirah, leuwih gancang masak ti kacang, sarta pinuh ku serat sehat sarta protéin, nu ngajadikeun éta gede pikeun saha dina anggaran, vegetarian, vegans, sarta saha ngan pilari ngeusian tummy maranéhanana tanpa teuing tunai atanapi kalori. Jeung saha teu, dinten ieu?
Sakabéh bahan dina resep ieu téh vegetarian na vegan , sarta, lamun perlu resep crockpot ieu jadi gluten bébas ogé, ngan pastikeun ngagunakeun kaldu sayur gluten bébas atawa homemade sangkan anjeun terang naon di jerona. Sup lentil Ieu cocog jeung diet carb slow .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas lentils
- 4 gelas cai pikeun soaking lentils
- 4 cangkir
- kaldu sayur
- 1 bawang daun, diced
- 3 gagang seledri, sliced
- 2 wortel, dicincang
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 TSP uyah
- 1/4 cabe hideung TSP
- 1/2 TSP oregano
Kumaha Jieun Éta
- Pra-soak nu lentils dina cai salila sahenteuna 2 jam, preferably sapeuting. Solokan, discarding soak cai.
- Aduk babarengan lentils kalayan kabéh bahan dina pot crock. Masak dina panas sedeng di crockpot pikeun 8 nepi ka 10 jam. Ngarasakeun lentil sup crockpot anjeun!
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 544 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 3.364 mg |
| karbohidrat | 98 g |
| Serat dietary | 39 g |
| protéin | 31 g |