Ieu resep basajan tur heran nikmat keur greens collard atah nyadiakeun awak anjeun ku plethora pangrojong nutritive. greens Collard aya di kulawarga sayur cruciferous sarta kudu kaasup diet anjeun kauntungan kaséhatan staggering maranéhanana. greens Collard pisan tinggi di Vitamin K, A, C jeung folat ogé mineral mangan jeung kalsium. Collards anu dipikawanoh pikeun nurunkeun kolesterol getih, nyegah kanker, nyadiakeun rojongan cardiovascular na pisan tinggi di serat nu nyadiakeun rojongan pencernaan ogé. Ngarasakeun antioksidan, daun ieu anti radang iraha maneh bisa!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 gelas collard greens (1 kebat, potong 1/2 strips inci)
- sapotong 1 inci tina jahé seger (peeled na grated atanapi zested)
- 1 leutik cengkeh bawang bodas (dipencet atanapi minced)
- 1/4 séndok cabe hideung Freshly taneuh
- uyah laut 1/4 séndok (atawa 1 séndok
- nama shoyu )
- 1 séndok
- nectar agave
- Pilihan: 1 séndok
- atah minyak tiis-dipencet (kayaning wijen, kalapa atawa zaitun)
Kumaha Jieun Éta
Tos sakabéh bahan babarengan. Anjeun bisa keukeuh urut nu greens jeung leungeun anjeun ka pastikeun sakabéh barang ngeunah nyebarkeun kaluar merata sarta jaket nu greens. Anjeun tiasa tuang langsung atanapi ngawenangkeun diuk nepi ka sajam. Ieu bakal ngidinan waktu pikeun rasa ka marinate jeung greens pikeun ngurangan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 569 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 219 mg |
| karbohidrat | 116 g |
| Serat dietary | 32 g |
| protéin | 29 g |