Ieu mangrupa gampang mesin roti pumpernickel roti. Nganggo siklus adonan ti mesin roti lamun resep a loaf buleud.
Ti Bea: ".. Ieu resep mesin roti pikeun pumpernickel poék kulawarga abdi nyangka eta raos kawas steak & Ale urang roti coklat Urang ogé pikir gawéna gede pikeun tuna Salad sandwiches Asa anjeun mikaresep.".
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/3 cangkir kopi kuat
- minyak nabati 1/4 cangkir
- 1/4 ceng cangkir
- 1 cup tipung sakabeh gandum
- 1 cup tipung Rye
- 2 gelas tipung roti
- 2 1/2 teaspoons siki caraway
- 2 sendok unsweetened koko
- 1 1/2 séndok gula coklat
- 1 1/3 teaspoons uyah
- 2 1/2 teaspoons aktif ragi garing
Kumaha Jieun Éta
- Eusian mesin roti na Panggang nurutkeun arah roti mesin produsén urang.
- Nyieun hiji gratis-formulir loaf atanapi boule, nganggo siklus adonan. Dipiceun adonan sarta bentukna dina loyang parchment-kertas-dijejeran. Nutupan roti ku anduk dapur jeung ngantep eta naek salila kira 45 menit 1 jam di tempat draf-gratis. Panggang dina 400 gelar oven preheated salila 25 nepi ka 35 menit. loaf kudu disada usik nalika disadap on handap.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 138 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 470 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |