Prawns mangrupakeun nikmat lamun grilled. Coba ieu hébat grilled resep prawn ku dip ngeunah mun dibaturan eta. Tempo " masak kalawan Prawns " kanggo tips gede pikeun Nyiapkeun na masak kalawan prawns.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 sedengkeun shelled Raja Prawns (atawa Jumbo Udang)
- 2 cengkéh bawang bodas minced
- 1 séndok minyak zaitun
- 1 séndok mentega suuk
- 1 bawang minced leutik
- 3 séndok jeruk nipis
- 1 séndok cabe hideung
- 1 séndok
- uyah halal
Kumaha Jieun Éta
Dina mangkok badag, campur minyak zaitun, bawang, sarta bawang bodas. Tambahkeun prawns, tossing eta jaket. Ninggalkeun ieu mun marinate sahanteuna tilu jam dina kulkas.
Grill prawns salila kira lima menit, péngkolan sakali. Susun rapih dina platter porsi. Prawns masak pisan gancang, jadi pastikeun pikeun lalajo aranjeunna.
Bahan sésana bakal dipaké salaku saos dipping keur prawns grilled. Dina mangkok alit, whisk mentega suuk, jeruk nipis, cabe hideung, sarta uyah halal jeung mindahkeun kana mangkok porsi.
Teundeun di puseur platter prawn anjeun dimana kulawarga anjeun atanapi tamu moal bisa nolak dedi mun dip.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 182 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 227 mg |
| natrium | 1.206 mg |
| karbohidrat | 8 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 28 g |