gampang campuran tomat chutney seger Hal ieu ngajadikeun alternatif saos tomat alus teuing pikeun topping burger anjeun, meatloaf, atawa panas anjing.
The chutney tomat téh campuran tomat enteng sweetened na spiced kalawan rasa hébat sarta tekstur chunky, sarta eta mangrupakeun gagasan fabulous pikeun tomat seger.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 tomat badag, peeled, siki dihapus
- 3 séndok finely dicincang bawang
- 2 sendok cuka cider
- 1 1/2 séndok poék atawa lampu
- gula coklat
- dash kayu manis
- dash allspice
- 1/4 séndok cabe hideung taneuh
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci leutik, ngagabung tomat, bawang, cuka, gula coklat, kayu manis, allspice, jeung cabé. Tempat anu panci leuwih panas sedeng-low.
- Cook, uncovered, aduk remen, dugi thickened, kira 10 nepi ka 15 menit.
- Mindahkeun ka jar Pangaléngan atawa wadah. Panutup jeung refrigerate nepi ka dua minggu.
Ngawula ka chutney salaku topping pikeun meatloaf atanapi burger, atawa make eta sakumaha condiment pikeun ngawula ka sapanjang ku hidangan kulawarga.
Ieu nikmat kalayan kacang, babi, jeung steaks.
Anjeun bisa ogé kawas
Gancang tur Mudah Rhubarb Chutney
Cranberry Chutney Jeung Apel jeung Oranyeu
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 22 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 3 mg |
| karbohidrat | 5 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 0 g |