Di dieu hiji resep gampang jeung gancang pikeun lada Gluten-Free fries Oven, paporit sareng kids gluten bébas jeung samping sampurna pikeun hiji Gatotkaca juicy badag dina Hamburger Bun gluten bébas .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon dikumbah, unpeeled badag russet kentang (ngeunaan 4 kentang badag)
- 1/4 cangkir minyak zaitun
- 2 teaspoons gluten bébas Italia adun bumbu OR favorit uyah Anjeun GF seasoned
- taneuh cabe seger mun rasa
- 1 séndok beureum cabé flakes (pilihan)
Kumaha Jieun Éta
oven Preheat ka 425 ° F / 218 ° C
- Nyiksikan kentang 1/4 inci lengthwise. Motong unggal nyiksikan kana 1/4 inci fries.
- Tuang minyak zaitun kana baking piring 13x9 inci atawa loyang badag. Tambahkeun fries sarta aduk nepi ka tuntas jaket fries kalawan minyak zaitun.
- Tambahkeun seasonings sarta aduk nepi ka jaket.
- Panggang dina oven preheated salila kira 15 menit. Paké spatula badag ngahurungkeun fries na Panggang sejen 15 menit atawa nepi ka emas jeung Crispy.
Panginget: Salawasna pastikeun surfaces karya anjeun, utensils, Panci sarta parabot bébas tina gluten.
- Salawasna baca labél produk. Pabrik bisa ngarobah formulasi produk tanpa aya bewara. Nalika di ragu, moal meuli atawa make produk hiji saméméh ngahubungan produsén pikeun verifikasi yen produk nu aya bébas tina gluten.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 291 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 21 mg |
| karbohidrat | 39 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 5 g |