meatloaf flavorful ieu dijieun kalayan sapi taneuh jeung dicincang peppers Chili héjo hampang, sapanjang jeung bahan Langkaplancar-gaya lianna. Cabé Jack kéju tops kaluar ieu meatloaf ngeunah .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 pon lean sapi taneuh
- 1/2 pound taneuh babi
- 1/2 cangkir lemes
- crumbs roti
- 1/4 cangkir finely dicincang bawang
- 1 endog badag
- 3/4 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabé
- 1 1/2 teaspoons cabe bubuk
- 2 sendok dicincang cilantro
- 1 bisa (4 ons) dicincang Chili héjo hampang, lemes
- 1 bisa (14.5 ons) cabe-seasoned tomat diced, dibagi
- 3 nepi ka 4 keureut kéju cabé jack
Kumaha Jieun Éta
- Preheat oven ka 350 F. enteng minyak a baking pan 13x9x2 inci.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun nu sapi, daging babi, crumbs roti, bawang, endog, asin, lada, bubuk cabe , dicincang cilantro, peppers Chili, jeung tentang satengah tina tomat; cagar tomat sésana pikeun engké.
- Wangun campuran kana loaf sarta tempat dina baking pan disusun. Panggang meatloaf pikeun 1 jam sarta 15 menit.
- Top jeung sliced kéju sarta nuluykeun baking ngan dugi kéju geus dilebur, ngeunaan 2 nepi ka 4 menit.
- Panas tomat sésana sarta ngalayanan sliced meatloaf kalayan atawa dua spoonful tina tomat. Fungsi 6.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 571 |
| total Fat | 31 g |
| jenuh Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| kolesterol | 310 mg |
| natrium | 465 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 57 g |