Jero-frying mere tahu nu hiji warna emas sarta tekstur Crispy di gampang ieu sangkan resep tahu. Dipping bongbolongan pikeun tahu goreng jero anu kaasup di handapeun arah resep. Ngagaduhan 3 mun 4.
Langkung Tahu Resep
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- sedeng 1 pound atawa tahu teguh
- 3 - 4 sendok aci jagong atawa tipung, sakumaha diperlukeun
- Minyak pikeun frying jero, sabab diperlukeun
Kumaha Jieun Éta
Arah pikeun Deep Tahu goreng:
1. Solokan tahu nu.
2. Cut tahu kana 4 triangles ageung atanapi batu sakumaha dipikahoyongna.
3. Roll teh tahu di aci jagong atawa tipung.
4. Panas katél jeung nambahkeun minyak pikeun frying jero . Lamun minyak nu dipanaskeun nepi sahenteuna 350 derajat F., taliti nambahkeun 2 lembar tahu kana katél nu.
5. Fry, aduk aya kalana dugi tahu teh aya emas dina dua sisi. Dipiceun ku séndok slotted na solokan on towels kertas.
Tetep haneut bari frying nu tahu sésana. Ngagaduhan 4.
Ngawula kalawan ganti baju Kecap-jahé , Sweet tur asin haseum , atawa Cina-Style Kacang asin.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 114 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 10 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 12 g |