Bari marinade jerk ieu jalan ogé pikeun sakabéh motong sapi, kandungan uyah tinggi ngajadikeun eta nu marinade sampurna pikeun sapi homemade atanapi jerky daging kaulinan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup / 240 kecap ml
- 1/3 cangkir / 80 ml canola
- 1/3 cangkir / 80 ml gula (coklat)
- 3 séndok / 45 ml sherry (masak rupa)
- 1 séndok / 15 ml saos panas (Tabasco)
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1 séndok / 5 ml jahé (taneuh)
Kumaha Jieun Éta
1. ngagabung kabéh bahan nepi ka gula geus ditumpes bubar.
2. Marinate strips ipis daging pikeun ngeunaan 2 jam. Lamun nyieun payun, kantun nyimpen dina wadahna airtight dina kulkas nepi ka 1 minggu sanggeus préparasi atanapi di freezer salila 3 bulan.
Baca leuwih seueur tentang nyieun jerky .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 158 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1.932 mg |
| karbohidrat | 16 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |