kacang Cianjur vegetarian ieu dijieun ku ceng jeung coklat campuran sambel gula. krim haseum ieu ditambahkeun deukeut tungtung waktu masak.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound garing kacang Cianjur
- 1/2 cangkir mantega
- 2 séndok ceng
- 3/4 cangkir dipak gula coklat
- 2 teaspoons uyah
- 1 séndok mustard garing
- 1/2 cangkir krim haseum
Kumaha Jieun Éta
- Nempatkeun kacang dina panci ageung atanapi oven Walanda sarta nutupan kalayan cai; soak sapeuting.
- Solokan kacang jeung ngeusian pot jeung cai pikeun nutupan kacang; mawa ka kulub, ngurangan panas kana low, sarta simmer gently dugi lembut. Solokan.
- Dina cooker slow, ngagabungkeun kacang Cianjur nu lemes jeung mentega.
- Dina mangkok, ngagabungkeun nu ceng, gula coklat, uyah, sarta mustard garing. Tambahkeun ka kacang jeung nyampur ka ngagabungkeun.
- Panutup jeung masak di low pikeun 3 nepi ka 5 jam.
- Tambahkeun cream haseum ngeunaan 15 nepi ka 20 menit saméméh kacang nu dipigawé.
Anjeun bisa ogé kawas
Crock Pot Ham Hocks sarta Cianjur Kacang
Crock Pot Baby Lima Kacang Ku Ham
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 444 |
| total Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 52 mg |
| natrium | 832 mg |
| karbohidrat | 60 g |
| Serat dietary | 8 g |
| protéin | 10 g |