Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir sliced okra
- 1/4 cangkir dicincang bawang
- 1/2 bel cabé héjo, dicincang
- 2 sendok minyak nabati
- 1 tiasa (14.5 ons) tomat jeung jus, atanapi 1 1/2 gelas tomat puree
- 2 teaspoons gula
- tipung 1 séndok dicampurkeun kalayan 1 séndok cai tiis
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabé
Kumaha Jieun Éta
- okra Cook dina cai asin nu ngagolak 10 menit. Solokan.
- bawang Brown jeung cabé héjo dina minyak salad.
- Tambahkeun jus tomat, masak lalaunan 5 menit.
- Tambahkeun okra sarta bahan sésana.
- Cook leuwih panas low 5 menit deui.
Ngagaduhan 4.
langkung Okra
Crispy Goreng Okra
Hayam & Okra Gumbo
Okra kalawan Banjarnegara na Omat
Goreng Okra Resep
Resep Succotash kalawan Okra
Okra kalawan Udang Resep
Okra kalawan Omat Resep
Okra kalawan Stewed Omat na peppers
Aduk-Goreng Okra Resep
Index Resep Okra
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 113 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 10 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 2 g |