asparagus marinated tangy Hal ieu ngajadikeun hiji sisi piring hébat atanapi Salad.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound asparagus
- 1/2 séndok téh uyah
- 1 séndok finely dicincang bawang beureum
- 1 cuka séndok (balsamic, sherry, atawa anggur beureum)
- jeruk nipis 1 séndok
- 1/2 séndok Dijon mustard
- Uyah jeung cabé, secukupnya
- 3 séndok minyak zaitun
- daun apu
Kumaha Jieun Éta
- Bawa ngeunaan 2 inci tina cai ka kulub dina skillet cukup badag nepi ka iklas asparagus datar.
- Tambahkeun uyah. Ngumbah asparagus dina cai tiis.
- Megatkeun kaluar dasar tangguh unggal. Dipiceun skala lamun aranjeunna ageung atanapi keusik.
- Teundeun tumbak dina cai nu ngagolak.
- Gancang balik cai ka kulub, mangka simmer gently keur 5-7 menit. Asparagus kudu rada garing. Solokan.
- Teundeun dina piring oval jeung marinate. Dina mangkok leutik ngagabungkeun dicincang bawang jeung cuka, jeruk nipis, mustard, uyah, jeung cabé.
- Whisk dina minyak zaitun.
- Tuang leuwih asparagus haneut. Ngidinan pikeun marinate na STP dugi tiis, lajeng refrigerate dugi porsi waktu.
- Balik deui ka hawa rohangan saméméh porsi.
Langkung Asparagus Resep
- Anggang Asparagus jeung Suung
- asparagus Quiche
- Ham jeung Asparagus Crepes Jeung Parmesan Opak
- Pasta creamy Jeung Ham jeung Asparagus
- Asparagus Jeung Bacon
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 87 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 67 mg |
| karbohidrat | 5 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |