Aya nanaon hadé ti inuman coklat haneut ka haneut anjeun nepi dina isuk chilly. favorit Méksiko ieu flavored jeung anise na sweetened kalawan piloncillo.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas cai (haneut)
- susu 2 gelas
- 1/4 cangkir masa harina (atawa 1/3 cangkir nixtamal)
- 1 disk Méksiko coklat (dicincang)
- 3 congcot
- piloncillo (unggal 1 ounce; dicincang)
- Pilihan: 1 ciwit tina siki anise taneuh
Kumaha Jieun Éta
- Dina pot ageung, whisk masa harina kana cai haneut dugi tuntas digabungkeun.
- Tambahkeun susu, coklat, piloncillo na anise.
- Bawa ka simmer sarta whisk ku molinillo (alat husus ka mecut inuman nu) dugi coklat ieu dilebur sarta gula bubar.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 475 |
| total Fat | 25 g |
| jenuh Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 18 mg |
| natrium | 97 mg |
| karbohidrat | 47 g |
| Serat dietary | 13 g |
| protéin | 21 g |