Mengembang pecan pancakes dijieun lampu na airy ditambah bule endog keok. Drizzle nu pancakes jeung sirop favorit anjeun sarta garnish kalawan sugared pecan halves .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas tipung
- 2 sendok gula coklat
- 1/2 séndok téh uyah
- 1 séndok baking powder
- 1/2 séndok téh baking soda
- 3/4 cangkir finely dicincang pecans, toasted upami hoyong
- 1 cup buttermilk
- susu 3/4 cangkir
- 2 endog badag, dipisahkeun
- 1/4 cangkir dilebur mantega
- 2 sendok minyak nabati
- Pilihan: 1/2 cangkir pecan halves (atawa buah pikeun garnish)
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok Pergaulan, ngagabungkeun nu tipung, gula, uyah, baking powder, soda, jeung pecans dicincang.
- Dina mangkok sejen, whisk babarengan buttermilk jeung susu, yolks endog, sarta dilebur mentega. Nyampur kana bahan garing ngan dugi kabéh bahan anu moistened.
- Darso bule endog di mangkok sejen dugi puncak kaku ngabentuk. Melu kana adonan dugi ogé diasupkeun.
- Panas jumlah leutik minyak dina skillet badag leuwih panas sedeng. Nalika skillet cukup panas pikeun serelek cai sizzle, scoop pancake adonan onto skillet dina ngeunaan 1 / porsi 4-cup, nyebarkeun saeutik. Nalika edges anu rada garing sarta gelembung anu popping na layung nu nicely browned, ngeunaan 2 nepi 3 menit, balikkeun leuwih jeung masak di sisi séjén dugi browned, ngeunaan 2 menit deui.
- Ngawula ka panas jeung mentega jeung sirop sarta garnish kalawan pecan halves atawa buah, upami hoyong.
Resep langkung
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 717 |
| total Fat | 58 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| jenuh Fat | 28 g |
| kolesterol | 277 mg |
| natrium | 836 mg |
| karbohidrat | 36 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 18 g |