Resep uncomplicated ieu dijieun kalayan strips of breasts hayam, sauteed jeung dilayanan jeung bawang héjo, bawang bodas, sarta grits asak panas . Tambahkeun sliced tomat seger atawa Salad ka tepung gampang ieu.
Resep patali
Seared Laut Scallops Jeung creamy Grits
Hurang sarta Grits
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound payudara hayam halves (boneless, skinless)
- 3 séndok sadaya-Tujuan tipung
- 1/4 séndok téh uyah
- 1/8 séndok cabe hideung
- 2 sendok minyak zaitun
- 1 kebat héjo bawang (sliced, 6 jeung 8 bawang héjo kalawan tops)
- 1 bawang bodas cengkeh badag (ditumbuk jeung minced)
- 4 cangkir grits (panas asak)
Kumaha Jieun Éta
- Motong hayam kana strips 2 inci. Ngagabungkeun tepung jeung uyah jeung cabé jeung lebu hayam strips enteng jeung campuran tipung.
- Panas minyak zaitun dina skillet badag leuwih sedeng luhur panas; nambahkeun hayam jeung coklat enteng kana sagala sisi, ngeunaan 7 ka 8 menit. Dipiceun hayam jeung sisihkan.
- Tambahkeun bawang héjo keur skillet nu. Cook, aduk, keur 1 menit. Balik hayam ka dina loyang tur nambahkeun bawang bodas. Cook, aduk, dugi panas.
- Susun grits dina pelat pikeun ngaladénan. Sendok campuran hayam leuwih grits sarta ngalayanan panas sareng sayur héjo atawa Salad.
Resep langkung
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 649 |
| total Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| kolesterol | 95 mg |
| natrium | 456 mg |
| karbohidrat | 64 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 38 g |