Salad Waldorf ieu dijieun ditambah béas. The béas sarta walnuts ngadamel ieu hearty, refreshing Salad sampurna pikeun sapoé panas. Salad nyaeta warni tur pinuh ku rasa. The mayonnaise sarta yogurt ganti baju ieu flavored ku dash tina kayu manis.
Ngalayanan Salad on kangkung atanapi orok kale sapanjang kalawan keureut alpukat, cingcin nanas, atawa bagéan jeruk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas beureum nikmat apel, cored na diced, unpeeled
- 1/4 cangkir jus nanas atawa jus apal
- 3 gelas béas coklat atawa bodas, masak jeung tiis
- 1 cup dicincang seledri
- 1 cup dicincang walnuts
- 1/2 kismis cangkir
- 1/4 cangkir abon wortel
- 3/4 cangkir vanili atawa yogurt polos,-gajih low
- 3/4 cangkir mayonnaise
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok téh kayu manis
Kumaha Jieun Éta
Dina porsi mangkok badag, ngagabungkeun nu apel diced sarta nanas atawa apal jus. Nambah béas, seledri, walnuts, kismis jeung wortel; aduk nepi nyampur kabéh bahan.
Dina mangkok misah, ngagabungkeun nu yogurt, mayonnaise, uyah, sarta kayu manis; aduk nepi nyampur. Aduk campuran mayonnaise kana campuran apal.
Panutup jeung refrigerate nu Salad Waldorf dugi siap ngaladénan.
Anjeun bisa ogé kawas
Dicincang sayur na Rice Salad kalawan Lemon ganti baju
Apple Salad Jeung Pecans na Kismis
Waldorf Salad Jeung Oranyeu Bagean na Kismis
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 637 |
| total Fat | 36 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 16 mg |
| natrium | 213 mg |
| karbohidrat | 71 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 10 g |