Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 TSP
- minyak zaitun
- 1 bawang sedeng, finely dicincang
- 1lb wortel, peeled na sliced
- 1lb zucchini, unpeeled na sliced
- 2 TSP kari bubuk
- 3 1/2 cangkir gajih bébas, low-natrium kaldu hayam
- 1/4 cangkir Freshly dicincang peterseli
Kumaha Jieun Éta
bawang tumis dina pot sup pikeun 5 menit, atawa dugi softened. Tambahkeun wortel jeung zucchini, dituturkeun ku kari bubuk . Aduk keur 1-2 menit. Tambahkeun kaldu hayam. Bawa ka kulub, mangka ngurangan panas sarta simmer pikeun 20 menit, dugi sayuran anu lembut. Tambahkeun peterseli dicincang.
Mindahkeun sup ka Blénder a jeung nyampur nepi ka rata, digawé di dua bets.
Ngajadikeun 6 servings.
Per porsi: Kalori 81, Kalori ti Fat 16, Total Fat 1.8g (diuk 0.2g), Kolesterol 0mg, Natrium 65mg, Karbohidrat 13.4g, Serat 4G, Protéin 2.8g
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 81 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 479 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 4 g |