Ti Paula:
Teu lila sanggeus salaki kuring sarta kuring mimiti bobogohan, abdi disiapkeun wewengkon plato di handap. Mimitina mah ieu tepung munggaran Abdi asak pikeun manéhna. Anjeunna ngawartoskeun kuring engké anu anjeunna terang pas anjeunna sakecap pamadegan chops babi anu anjeunna bade nikah kuring ....
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 nepi ka 6 babi chops (tulang-atawa boneless)
- 2 sendok tipung
- Uyah secukupnya
- Cabe jeung rasa
- 1/4 cangkir (atawa kirang)
- tambahan parawan minyak zaitun (atawa minyak nabati)
- 1 bawang badag (sliced)
- 2 batu hayam bouillon (atawa atanapi granules sarimbag atanapi basa)
- 2 gelas cai panas
- 8 oz.
- krim haseum (gajih bébas nyaéta oke)
Kumaha Jieun Éta
1. Usum babi chops secukupnya sarta dredge dina tipung. Enteng coklat dina minyak dina skillet atawa tumis pan na tempat di cooker slow; luhur kalawan keureut bawang.
2. ngaleyurkeun atanapi soften bouillon dina cai panas jeung tuang leuwih chops.
3. Cook dina low 7-8 jam.
4. Sanggeus chops babi geus asak, aduk 2 sendok tepung kana krim haseum; aduk kana juices masak. (Henteu perlu pikeun ieu bisa sagemblengna dicampurkeun kana bouillon, tapi ulah ngan dump eta dina luhur boh.)
5. Hurungkeun cooker slow ka luhur pikeun 15-30 menit atawa nepi ka cairan rada thickened.
6. Ngawula kalawan béas , mie atanapi kentang anjeun milih. Saos krim haseum téh nikmat!
Anjeun bisa ogé kawas
Tempo ogé
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 498 |
| total Fat | 34 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| kolesterol | 112 mg |
| natrium | 795 mg |
| karbohidrat | 15 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 32 g |