Méksiko albondigas baso sup mangrupakeun jalan gede manteng a pound sahiji sapi taneuh pikeun kadaharan 10 jalma. Sup ngeunah keur dieusian ku sayuran sarta béas . Ieu tepung sabenerna satisfying nalika needing ngarasa koneng gede ti urang.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 bawang sedeng, dicincang (1/2 cangkir)
- 1 cengkeh bawang bodas, minced
- 2 sendok minyak masak
- 4 gelas cai
- 2 (10-1 / 2-ounce) kaléng condensed sapi kaldu
- 1 (6-ounce) tiasa némpelkeun tomat
- 2 Kentang sedeng, peeled na cubed (2 gelas)
- 2 wortel sedeng, sliced (1 cup)
- 1 endog keok
- 1/4 cangkir snipped cilantro atanapi peterseli
- 1 séndok uyah
- 1/2 séndok téh garing oregano, ditumbuk
- 1/8 séndok cabé
- 1 pound sapi taneuh
- 1/4 cangkir panjang
- béas gandum
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci badag masak bawang sarta bawang bodas dina minyak panas saacan bawang nyaéta lembut tapi teu coklat. Aduk cai, kaldu, sarta tomat témpél. Bawa ka ngagolak; nambahkeun kentang jeung wortel. Simmer pikeun 5 menit.
- Samentara ngagabungkeun endog, cilantro atanapi peterseli, uyah, oregano , jeung cabé. Tambahkeun sapi taneuh sarta uncooked béas . Campur ogé. Campuran formulir kana meatballs 1 inci.
- Tambahkeun meatballs, sababaraha dina hiji waktu, jeung sup simmering. Balik nepi ka ngagolak; ngurangan panas tur simmer ngeunaan 30 menit atawa saacan meatballs sarta sayuran anu dipigawé.
Resep Sumber: (Imahna jeung Kebon Leuwih alus)
Reprinted kalawan idin.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 225 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 61 mg |
| natrium | 253 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 17 g |