hayam grilled ieu mangrupa hebat bawang bodas jeung lemon rasa complemented ku campuran rub gurih. A fit rotisserie hayam pikaresepeun pikeun kasempetan nanaon.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 3 1/2 ka 4-pound / 1.6 nepi 1.8 kg hayam
- 1 lemon (motong dina satengah)
- 1 bawang bodas sirah (cut dina satengah)
- 2 sendok / 30 minyak zaitun ml
- Pikeun rub nu:
- 2 teaspoons / 10 ml paprika amis
- 2 teaspoons / 10 uyah laut ml
- 1 séndok / 5 ml taneuh coriander
- 1 séndok / 5 ml taneuh cumin
- 1 séndok / 5 ml taneuh jahé
- 1 séndok / 5 ml cabé taneuh Freshly
Kumaha Jieun Éta
Grill Preheat keur panas tinggi na ngatur pikeun rotisserie masak . Dipiceun gajih kapanggih dina rongga hayam jeung ngumbah tuntas jero tur kaluar. garing hayam Blot. Rub kalawan satengah bawang bodas lajeng kalawan satengah lemon. Larapkeun sababaraha rub nu onto hayam, jeung tempat sésana nipis sarta bawang bodas di jero. Truss hayam jeung sikat luar kalayan minyak. Tambahkeun rub sésana campuran. Teundeun hayam onto nyiduh aman. Cook hayam dugi kulit mangrupakeun warna coklat jero emas jeung daging geus asak liwat.
Ngeunaan 1 1/4 ka 1 1/2 jam. The suhu internal tina hayam kedah antara 165 nepi ka 170 derajat F / 75 derajat C. hayam Transfer ka platter badag, panutup, sarta ngantep sésana pikeun 5-7 menit sateuacan ukiran.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 780 |
| total Fat | 45 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 19 g |
| kolesterol | 251 mg |
| natrium | 1.016 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 81 g |