Kentang Cheesy Resep
Kentang resep cheesy Ieu mangrupa salah sahiji golongan masakan sisi éta cukup gampang nyieun unggal poe, acan cukup ngeunah ngawula ka parusahaan.
Kuring resep ngawula ieu kentang Anggang cheesy kalawan lemon hayam Anggang atanapi resep sapi brisket favorit kuring.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 1/2 lbs. kentang
- 1 sdm. minyak zaitun
- uyah halal jeung cabé Freshly-taneuh, secukupnya
- 4 keureut Bacon
- 1 cup kéju abon cheddar
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 400 F.
- Mesek kentang jeung potong buah 1 inci. Teundeun dina badag, pan roasting beurat atawa 9 x 13 pan.
- Drizzle kalawan minyak zaitun jeung naburkeun kalawan uyah jeung cabé. Tos ogé.
- Manggang 35 nepi ka 40 menit dugi kentang mangrupakeun lembut.
- Samentara éta, tumis Bacon dugi garing. Solokan on towels kertas .
- Dipiceun kentang ti oven. Sprinkle abon kéju leuwih kentang. Crumble Bacon di luhur .
- Balik deui ka oven salila 5 menit dugi kéju geus dilebur.
Resep béntang
Brokoli boneka Kentang Resep
Colcannon Resep
Kentang gampang Scalloped
Anggang Kentang Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 254 |
| total Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 32 mg |
| natrium | 281 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 10 g |