Ngarasakeun muffins applesauce oatmeal ieu tawar ti oven ku bodo steaming kopi, atanapi pak hiji di buleud dahar beurang kids Anjeun 'pikeun snack séhat.
Per Muffin:
- kalori 208
- Kalori ti Fat 37
- Total Fat 4.1g (diuk 0.6g)
- kolesterol 18mg
- natrium 123mg
- karbohidrat 37.4g
- serat 3.8g
- protéin 5.4g
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/4 gelas
- sakabeh tipung gandum
- 1 1/4 cangkir oats
- 1 séndok baking powder
- 1/2 séndok téh baking soda
- 1/4 séndok téh uyah
- 1/2 séndok téh kayu manis
- 1 cup applesauce unsweetened
- 1/2 cangkir buttermilk (low-gajih)
- 1/2 cangkir pageuh dipak gula coklat
- 2 sendok minyak canola
- 1 endog badag (enteng keok)
- 1/2 kismis cangkir
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 400 derajat.
- Garis a muffin tin 12 cup jeung kasus kertas atawa menyemprot kalawan nonstick masak semprot
- Dina mangkok badag ngagabungkeun tipung, oats, baking powder , baking soda , uyah jeung kayu manis. Dina mangkok sedeng ngagabungkeun applesauce, buttermilk, gula, minyak jeung endog. Jieun hiji ogé di bahan garing ditambah campuran applesauce. Aduk dugi ngan beueus. Melu di kismis. Eusian cangkir muffin 2/3 pinuh.
- Panggang pikeun 16-18 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 168 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 76 mg |
| natrium | 137 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |