sambel barbecue Ieu amis tur flavorful ku rasa Fruity hébat. Anjeun bakal manggihan ieu téh asin gede pikeun sagala cut ti babi atawa sapotong hayam.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 plums seger, sikina dipiceun
- 1/2 bawang bombay, dicincang
- 1/2 cangkir / 120 ml gula
- 1 kayu manis iteuk
- 1/4 cangkir / 60 ml cai
- 1/4 cangkir / 60 ml cuka anggur béas
- 2 sendok / 30 saos barbecue ml
- 1 séndok / 15 ml minced bodas
Kumaha Jieun Éta
Ngagabungkeun kabéh bahan dina pot sarta simmer dugi plums pisan lemes, kira 15 nepi ka 20 menit. Dipiceun kayu manis iteuk sarta ngidinan pikeun niiskeun. Tuang kana Blénder atawa kadaharan processor na nyampur nepi ka rata. Paké geuwat atawa refrigerate nepi ka saminggu.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 49 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 18 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 0 g |