Watercress jeung endog Salad Ieu teh resep sandwich mangrupakeun Inggris tea sandwich tradisional Akın ka Salad watercress-endog dilayanan kalayan tea soré di Harrods di London. The watercress seger méré hiji enteng cabé y rasa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 endog
- 4 sendok
- herbed mentega (softened, atawa softened mentega polos)
- 4 sendok mayonnaise (atawa mayonnaise alternatif)
- uyah secukupnya
- cabe jeung rasa
- paprika kana rasa
- 8 keureut roti
- 1/2 cangkir watercress (seger, dicincang)
- Pilihan: seger, dicincang peterseli, secukupnya
Kumaha Jieun Éta
- Teuas kulub endog , rinsing kalawan cai tiis basa aranjeunna keur dipigawé.
- Sedengkeun endog kénéh haneut, mesek aranjeunna sarta mash aranjeunna kalayan mentega sarta maké masher kentang atawa garpu.
- Aduk nu mayonnaise sarta rempah kana campuran endog.
- Nyebarkeun Salad endog onto dua keureut roti.
- Tambahkeun watercress nu (jeung, optionally, peterseli nu).
- Luhur watercress nu ku dua keureut sésana roti.
- Leupaskeun crusts jeung nyiksikan teh sandwiches dua kali, diagonally, sangkan opat sandwiches tea ti unggal sandwich badag.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 78 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 61 mg |
| natrium | 79 mg |
| karbohidrat | 2 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 2 g |