asparagus seger anu enteng sauced ku ngeunah, asin creamy. saos ieu seasoned ku jeruk nipis saeutik tur Dijon mustard.
Anjeun tiasa tetep basajan atawa anjeun bisa nambahan sababaraha ham kana saos teh. Kuring resep pikeun nambahkeun sliced endog keras pindang ogé.
Tempo ogé
Basajan Anggang Asparagus dina 10 Minutes
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon tumbak asparagus seger
- 1 séndok mantega
- 1 1/2 séndok sadaya-Tujuan tipung
- 1/2 cangkir kaldu hayam
- 1/2 cangkir satengah satengah
- 2 sendok Dijon mustard
- jeruk nipis 1 séndok
- 1/4 séndok cabé
- 1/2 cangkir asak diced ham, pilihan
- endog keras asak, pilihan
Kumaha Jieun Éta
- Snap kaluar tungtung tangguh sahiji asparagus. Cook asparagus, katutupan, dina jumlah leutik tina cai nu ngagolak keur 6 ka 8 menit atawa nepi ka garing-lembut. Solokan. Susun tumbak asparagus dina porsi piring sarta tetep haneut.
- Ngalembereh mantega dina panci leutik leuwih panas low; nambahkeun tipung, aduk nepi ka rata. Laun aduk di kaldu hayam jeung satengah na-satengah. Tambahkeun ham, upami ngagunakeun. Cook, aduk terus, dugi thickened na bubbly, ngeunaan 1 menit. Whisk di mustard, jeruk nipis, sarta cabé.
- Upami hoyong, ngatur keureut tina teuas endog asak leuwih asparagus nu. Sendok saos leuwih asparagus. Ngawula langsung.
Resep langkung
Scalloped Asparagus Jeung Cheddar Opak asin
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 113 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 11 mg |
| natrium | 317 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 5 g |