Ieu tomat relish resep héjo kalawan engkol jeung bawang marengan peppers bel jeung tomat héjo, nyaéta pastikeun bungbu nepi wae piring cocog kalayan pesona Southern na. Relish nyaeta sarupa relish Southern sejen populér - Chow-Chow .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 quart bawang
- 1 quart engkol (taneuh; ngeunaan 1 sirah badag)
- 1 quart tomat héjo (taneuh)
- 18 peppers bel (kombinasi héjo, beureum, jeung kelir séjén, taneuh)
- uyah 1/2 cangkir
- 6 gelas gula
- cuka 4 cangkir
- 2 gelas cai
- 2 sendok cikal seledri
- 1 1/2 teaspoons turmeric
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun bawang, kol, tomat héjo, peppers héjo jeung beureum bel sarta uyah; nutupan sarta ngantep nangtung sapeuting.
- Isuk-isuk, solokan ogé. Nempatkeun sayuran dina ketel badag; nambahkeun gula, cuka, cai, siki seledri, sarta turmeric.
- Simmer pikeun 20 menit, aduk remen.
- Pek kana panas kendi pint sterilized.
- Segel na proses dina ngagolak-cai canner pikeun 5 menit. (1,001 mun 6.000 suku, prosés 10 menit)
Catetan: peppers bel Beureum tiasa mahal, tapi aranjeunna amis tur nambahkeun warna kana relish nu.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 45 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 444 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |