Abon wortel jeung kentang masihan meatloaf ieu rasa tambahan jeung tékstur.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound tambahan-lean sapi taneuh
- 1/2 pound babi taneuh atawa taneuh Amrik
- 1 cup diced bawang
- 1 badag baking kentang, abon
- 1 wortel sedeng, abon
- 1/2 cangkir kaldu sayur, atawa kaldu hayam
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabé
- 1 endog badag
- 1 1/2 cangkir lemes roti crumbs
- 1/3 cangkir saos tomat
- 1/2 séndok téh campuran ramuan bungbu
- 1/4 cangkir saos tomat
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Ngagabungkeun kabéh bahan dugi blended.
- Pek kana enteng greased meatloaf pan atanapi loaf pan, atanapi bentukna kana loaf sarta tempat dina baking piring 11x7 inci.
- Panggang salila 1 jam.
- Tuang kaluar kaleuwihan gajih, nyebarkeun 1/4 cangkir saos tomat leuwih luhureun loaf, sarta Panggang 20 ka 30 menit deui.
Langkung Daging loaf Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 383 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 188 mg |
| natrium | 464 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 32 g |