halves hayam payudara anu topped ku tomat spiced tur asin sup condensed sangkan casserole yummy ieu. Crumbled chip taco atanapi Doritos sarta sababaraha kéju abon sangkan nepi ka kulit na topping.
Ngawula ka casserole hayam flavorful ieu kalawan béas Méksiko gampang jeung kacang refried pikeun tepung kulawarga satisfying jeung well-rounded.
Mun anjeun teu paduli ngagunakeun soups condensed olahan, ngaleungitkeun di soups jeung 1/2 cangkir kaldu hayam jeung nyieun sambel jeung 3 gelas seasoned sedeng saos bodas. Tambahkeun hayam rasa ka asin jeung base hayam atawa stock satengah hayam di saos teh.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 boneless halves payudara hayam, masak, cubed
- 1 (10 oz) bisa tomat jeung chilies héjo
- 1 (10 3/4 oz) bisa
- krim tina supa sup
- 1 (10 3/4 oz) bisa krim of sup hayam
- 1/2 cangkir saos taco
- 1/2 cangkir
- kaldu hayam
- 1 kantong tortilla chip atawa Doritos (10 nepi ka 12 ons)
- 1 cup abon kéju cheddar (atawa kéju Amérika, Méksiko adun, atawa nu séjén lebur alus kéju adun)
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci leuwih panas sedeng, ngagabungkeun tomat, soups, saos taco sarta kaldu. Masak nepi ka panas jeung bubbling, aduk terus. Angkat ti panas.
- Baris handap mangrupa piring 2 1/2 casserole kalawan chip taco.
- Tambahkeun campuran hayam jeung sambel.
- Top kalayan kéju grated.
- Panggang dina casserole dina 350 F keur kira 20 nepi ka 25 menit, atawa dugi bubbly sarta panas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 742 |
| total Fat | 61 g |
| jenuh Fat | 33 g |
| jenuh Fat | 18 g |
| kolesterol | 246 mg |
| natrium | 298 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 40 g |