tater tot casserole flavorful Ieu gampang nyiapkeun jeung masak di cooker slow atanapi dina oven. Paké sayuran beku dicampur atawa adun tina kacang jeung wortel, jeung tumis 1 cup bawang dicincang jeung sapi taneuh lamun resep.
Sunda Resep elated: Mudah Tater Tot Casserole
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound
- Hamburger, browned tur lemes
- 1 kantong Tater Tots (32 ons)
- 1 kantong beku dicampur sayuran - asak (ngeunaan 16 ons)
- 2 kaléng (unggal 10 3/4 ons)
- cream sup (supa - seledri, nyandak pick anjeun) *
Kumaha Jieun Éta
- Nunda sapi taneuh dina skillet badag leuwih panas sedeng. Cook, aduk jeung megatkeun up, dugi sapi nu geus euweuh pink.
- Campur daging sapi taneuh browned kalayan 1/2 kantong tina Tater Tots, veggies asak, sarta sup.
- Sendok kana piring baking greased atanapi buttered slow sisipan cooker.
- Lapisan nu Tater Tots sésana di luhur.
- Panutup pan kalawan foil jeung Panggang dina preheated 350 F oven salila kira 50 nepi ka 60 menit; dipiceun foil jeung neruskeun masak pikeun 10 ka 15 menit.
- Alternatipna, lapisan (sakumaha di luhur) dina cooker slow greased jeung masak di low pikeun 5 jeung 7 jam - atanapi ngeunaan 3 jam dina luhur.
Catetan: Paké sup tambahan condensed lamun casserole nu sigana pisan garing.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 586 |
| total Fat | 44 g |
| jenuh Fat | 24 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| kolesterol | 170 mg |
| natrium | 483 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 29 g |