Roasting sayuran mangrupa cara surefire ngahurungkeun aranjeunna kacida delectable. Brokoli aya iwal; Giora Shimoni nyaéta panggero eta "sampurna sisi piring". Bel cabe beureum mangrupa pilihan, tapi nambihan rasa rongkah sarta burst nice tina warna jeung piring, jadi nambahan deui lamun saena salah dina leungeun.
Jieun Ieu tepung: Dimimitian kalawan pusaka Salad tomat . Lajeng ngalayanan brokoli Anggang barengan pistachio crusted salmon na fingerling kentang Anggang atanapi couscous Israél jeung cranberries garing . Disimpulkeun tepung sareng nyiksikan tina kueh coklat bundt na berries seger.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 badag brokoli kebat (Woody tungtung dipangkas, batang peeled)
- 1 cabe beureum, cored na potong strips (pilihan)
- 1 mun 2 sendok tambahan minyak zaitun parawan
- 2 pikeun 3 bawang bodas cengkéh (peeled, smashed, sarta finely dicincang)
- 1/2 séndok téh halal atawa laut uyah
Kumaha Jieun Éta
1. Preheat oven ka 400 ° F. Tatakrama nu crowns brokoli kana florets jeung nyiksikan teh gagang kana rounds.
2. Susun brokoli jeung peppers beureum (mun ngagunakeun) dina lapisan tunggal dina loyang rimmed. Drizzle jeung minyak zaitun, Sprinkle jeung bawang bodas jeung uyah na Tos kana jaket.
3. manggang dina oven preheated, aduk sakali atawa dua kali, pikeun 12 ka 15 menit, atawa dugi brokoli ieu garing-lembut jeung dimimitian caramelize.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 96 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 225 mg |
| karbohidrat | 14 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |