cabe ieu téh gabungan tina sapi taneuh jeung sapi Stew, mere eta tékstur fabulous jeung rasa beefy. resep nyaéta panggero pikeun sup tomat jeung kacang jeung tomat tapi ngarasa Luncat ka ngagunakeun can leutik némpelkeun tomat sarta can leutik saos tomat jeung ngaganti sup condensed. Ningali variasi handap resep pikeun leuwih lengkep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 lb. sapi taneuh browned tur lemes tina gajih
- 1 lb. sakumpulan sapi Stew, motong (ukuranana ngegel-) leutik
- 1 tiasa kacang ginjal beureum
- 1 can kacang Pinto
- 1 badag bisa stewed atawa dimasak tomat
- 1 tiasa condensed sup tomat
- cai 1/4 gelas
- 1 bawang leutik, diced
- 1 badag cabé héjo, diced
- bawang bodas bubuk 1 séndok
- 1 séndok
- bubuk cabe
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/2 séndok ditumbuk cabe beureum flakes (panas)
- 1/4 séndok cabe hideung Freshly taneuh
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina cooker slow; gaul ogé. Panutup jeung masak cabe on low ngeunaan 8 jam, atawa nepi ka sakumpulan sapi pisan lembut sarta digolongkeun eta gampang. Tambahkeun deui cai lamun resep thinner cabe Anjeun.
- Ngawula ka cabe jeung panas dipanggang cornbread atanapi tiram Crackers ... nikmat!
variasi
- Ngaganti sup tomat jeung cai kalawan 8-ounce can of saos tomat sarta can 6-ounce di némpelkeun tomat.
- Tambahkeun 1 can leutik peppers Chili héjo hampang.
- Tambahkeun 1/2 séndok téh cumin taneuh, upami hoyong.
Langkung patukangan Resep
Hearty Hayam patukangan Jeung Kacang Bodas
Gampang Ground Sapi patukangan
Sapi jeung Babi patukangan Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 440 |
| total Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 101 mg |
| natrium | 124 mg |
| karbohidrat | 35 g |
| Serat dietary | 11 g |
| protéin | 44 g |